Joanna Chmieleska "Lesio"

Joanna Chmielewska „Lesio”


Lesio. Powieść – nie da się ukryć – humorystyczna

„Lesio” Joanny Chmielewskiej to powieść kryminalna, ale też satyra na realia życia w PRLu na początku lat 70. Czytający często zgłaszają niekontrolowane wybuchu śmiechu, więc weźcie to pod uwagę, zabierając książkę do pociągu czy autobusu.  Idealna książka na poprawę humoru!

Lesio, wybitny architekt o wybitnie ukrytych zdolnościach, pewnego dnia, zmęczony ciągłymi starciami z personalną, postanawia ją zamordować… W swój okrutny plan nie wtajemnicza nikogo… Z czasem, jako doświadczony spiskowiec, przyjmuje na siebie zadanie wykończenia konkurencji, w czym pomagają mu koledzy z biura…

„Lesio” to najczęściej wymieniana książka polskiej autorki w twitterowym łańcuszku. Książkę polecało 6 osób: @MagdaMswms, @jozef_kieliszek, @WiecejMniej, @Starr3Starr, @BartoszKicki oraz @joa_dee.

O książce pisali także:

 

 

Cytaty:

 

Marcin dostał z Polski zwyczajną, a może jałowcową (kielbasę), jego szef , zainteresowany polskim jezykiem, zapamiętał nazwę produktu prawie dobrze i rzekł:
– Kał… basa…
– Mocz tenora – odpowiedział Marcin .

 

To z pewnością jedna z najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. Poniżej zaledwie kilka, z wielu wydań książki.

 


Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Powiadom o